Eredmények

Versenyeredmények 2016.2017.

————————————————————————————————————————————————

Katasztrófavédelmi verseny 2017.03.23.

  1. 03. 23-án tartották a Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltségen a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2017 –es fordulóját. A Kéthelyi Széchenyi István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 6 fővel képviseltette magát az eseményen. A nap nagyon jó hangulatban telt. A résztvevők megismerkedhettek a katasztrófavédők a tűzoltók és a mentők munkájával a feladatok által. Az iskolánkat képviselő tanulók harmadik helyezést értek el. A verseny után a hangulatra és a jó időre való tekintettel a csapat, a Marcali – Kéthely távolságot gyalog tette meg. Vidám és eredményes nap volt. Köszönet illeti a verseny szervezőit. Gratulálunk a csapat tagjainak: Csonka Barnabás László 6. osztály, Dávid Enikő 6. osztály, Hodorics Rebeka 6. osztály, Tóth Lóránt 6. osztály, Hodorics Domonkos 7. osztály, Takács András 8. osztály.

————————————————————————————————————————————————

MEZEI FUTÓVERSENY KÖRZETI DÖNTŐ
Marcali 2017.03 17.

Eredmények:

  1. korcsoportos fiúk:

Járóka Bálint                      2. helyezés             megyei döntőbe jutott
Takács Soma                       9. helyezés

III. korcsoportos lányok:

Soltra Arabella                   4. helyezés
Bogdán Angéla                   8.helyezés

III. korcsoportos fiúk

Bogdán Szilárd                   4. helyezés
Bogdán Szebasztián         36.helyezés

  1. korcsoportos lányok:

Bogdán Regina                  2. helyezés             megyei döntőbe jutott

  1. korcsoportos fiúk:

Takács András                   2. helyezés             megyei döntőbe jutott
Bogdán Árpád                    6. helyezés
Hodorics Domonkos        12.helyezés
Bogdán Dávid                     14.helyezés
Orsós Bálint                        24.helyezés

Csapatban:                         2. helyezés

————————————————————————————————————————————————

2015/2016. tanév versenyeredményei

Dr. Gál József Megyei Honismereti Verseny

Megyei döntő: 2. helyezés

  1. o.: Ambrus Zoé, Szita Kitti, Léránt Zalán, Takács András

Eötvös Lóránd Országos Fizika Levelező Verseny

Megyei döntő: 2. helyezés: Dudás Eszter 8.o.

Alapműveleti matematika verseny – Marcali Mikszáth

  1. helyezés: Csegzi Milán 4.o.
  2. helyezés: Farkas Dorottya 4.o.
  3. helyezés: Vincze Fanni 4.o.

Kalmár László matematika verseny – Marcali Noszlopy

  1. helyezés: Vincze Fanni 4.o.
  2. helyezés: Farkas Dorottya 4.o.
  3. helyezés: Takács Domonik 4.o.

Matematika verseny – Balatonkeresztúr

  1. helyezés: Vincze Fanni 4.o.
  2. helyezés: Farkas Dorottya 4.o.

 Területi anyanyelvi verseny – Marcali Noszlopy

  1. helyezés szépírás: Berkes Kristóf 1.o.
  2. helyezés helyesírás: Horváth Gerda 4.o.
  3. helyezés verses mesemondó: Vári Virág 3.b.o.
  4. helyezés komplex irodalmi: Mika Sára 3.a.o. Péter Noémi 3.b.o. Kecskeméti Réka 3.b.o.

Helyesírás verseny – Sávoly

5-6. évfolyam: 2. helyezés: Ambrus Noel, Hodorics Domonkos

7-8. évfolyam: 1. helyezés: Bognár Anasztázia, Dudás Eszter

3-4. évfolyam: 1. helyezés: Szabó Áron, Horváth Gerda

Marcali Sziluettek – rajzverseny:

  1. hely: Takács András 7. o.
  2. hely: Bódis Viktória 7. o.
  3. hely: Androsics Eszter 7. o.

„A mi világunk, a mi méltóságunk, a mi jövőnk”

Országos (Visegrádi Négyek összefogásával kiírt) rajzpályázat:

  1. helyezett: Bódis Viktória 7. o. ( Éghajlatváltozás témakörben)

Kaposi Mór Oktató Kórház által meghirdetett „Óvjuk az egészségünket” című megyei rajzpályázat

  1. helyezett: Bódis Viktória 7.o.

Díjazott lett: Androsics Eszter, Bogdán Dávid, Lender Tamás,Takács András.

Mind az öt tanuló munkája állandó dekoráció lett a Kaposi Mór Oktató Kórház Gyermek Osztályán.

A Somogy Megyei Kormányhivatal „Jól érzem magam – egészségesen táplálkozom” című rajpályázatán

Különdíj: Androsics Eszter 7.o.

Különdíj: Lender Tamás 7.o.

Diákolimpia Mezei Futóverseny – megyei döntő: 

  1. hely: Bogdán Regina – országosra jutott
  2. hely: Orsós Martin 8. o.

Bogdán Szilárd 3. o.

  1. korcsoportos fiú teremlabdarúgás:

Körzeti forduló: 1. hely

Megyei döntő:  5. hely

Kistérségi labdarúgó torna: 2. helyezés

Csapattagok: Orsós Márk, Orsós Martin, Bajnok Bálint, Bogdán Barnabás, Bogdán Róbert: 8. Takács András, Léránt Zalán: 7. o.

Hodorics Domonkos, Orsós Bálint: 6. o.

Atlétika II.kcs. körzeti döntő: leány csapat: 2. helyezés

fiú csapat: 4. helyezés

megyei döntő: leány csapat: 5. helyezés

III.kcs. körzeti döntő: leány csapat: 2. helyezés

fiú csapat: 3. helyezés

egyéni: Bogdán Dávid 6.o.: 1. helyezés

Erdélyi Dominik 5.o.: 3. helyezés

megyei döntő: Bogdán Dávid 6.o.: 7. helyezés

Erdélyi Dominik 5.o.: 10. helyezés

IV.kcs. körzeti döntő: fiú csapat: 1. helyezés

egyéni: Orsós Martin 8.o.: 1. helyezés

megyei döntő: fiú csapat: 1. helyezés

egyéni: Orsós Martin 8.o.: 2. helyezés

Egyéni-és váltóbajnokság

megyei döntő: 4×100-as fiú váltó: 1. helyezés

100 m: Bogdán Róbert 8.o.: 2. helyezés

Bogdán Barnabás 8.o.: 4. helyezés

távolugrás: Orsós Márk 8.o.: 2. helyezés

Orsós Martin 8.o.: 3. helyezés

Bogdán Róbert 8.o.: 7. helyezés

Hodorics Domonkos 6.o.: 9. helyezés

Bogdán Dávid 6.o.: 9. helyezés

Erdélyi Dominik 5.o.: 10. helyezés

kislabda hajítás: Orsós Martin 8.o.: 3. helyezés

Bogdán Dávid 6.o.: 4. helyezés

Erdélyi Dominik 5.o.: 7. helyezés

1500 m : Bogdán Regina 6.o.: 4. helyezés

600 m : Hodorics Domonkos 6.o.: 4. helyezés

Bogdán Dávid 6.o.: 7. helyezés

Kisiskolák atlétika – megyei döntő

Fiú csapat: 1. helyezés – országos döntő

Svéd váltó: 1. helyezés – országos döntő

Leány csapat: 2. helyezés

egyéni 800 m: Bogdán Regina 3. helyezés

Kisiskolák országos döntője

Fiú 4×100-as váltó: 9. helyezés

Fiú ötpróba csapat: 11. helyezés

Bogdán Róbert, egyéni – 100 m : 13. helyezés

A fiú csapat és  Svéd-váltó június 23-25-én részt vesz Gyulán a Kisiskolák országos döntőjén.

Országos levelező versenyek

meseírás: Farkas Dorottya 4.o.: 1. helyezés  KÖNYV

környezetismeret: Gellén Márkó 4.o.:  5. helyezés

Takács Dominik 4.o.:  5. helyezés

Horváth Gerda 4.o.: 2. helyezés

magyar: Horváth Gerda 4.o.: 5. helyezés

Nikula Emma: 3.a.: 3. helyezés

Kottán Barbara 3.a.: 3. helyezés

földrajz: Bajnok Bálint 8.o. 8.helyezés

————————————————————————————————————————————————

Kis iskolák országos döntője
Békéscsaba

Iskolán tanulói idén is szerepeltek a Békéscsabán megrendezett 2014/2015. tanévi kis iskolák sportversenye diákolimpia országos döntőjén.  A kéthelyi fiúk csapatban 3. helyezettek lettek, míg svéd váltóban az előkelő 2. helyezést érték el. Orsós Márk 600m-en szintén a 2. helyezett lett.

 

A csapat tagjai: Bogdán Kristóf, Ambrus Noel, Bogdán Barnabás, Orsós Márk, Bogdán Róbert, Orsós Martin.

Gratulálunk a szép eredményekhez, csak így tovább!!!!

————————————————————————————————————————————————

Honismereti verseny

A 2015.04.17-én Marcaliban a Mikszáth Kálmán Általános Iskolában rendezett Dr. Gál József megyei honismereti vetélkedőn iskolánk két csapattal is képviselte magát.
7-8.osztályos csapat tagjai: Tóth Marcell, Bogdán Karolina Réka, Bozsó Barbara és Vimmer Áron. A csapat a 4.helyezést érte el.
6.osztályos csapat tagjai: Ambrus Zoé, Léránt Zalán, Szita Kitti és Takács András. A csapat az 5.helyen végzett.

Gratulálunk!

————————————————————————————————————————————————

Történelem verseny

Hosszú Kristóf 8.osztályos tanulónk a 7-8.osztályos tanulók Országos Történelem Tantárgyi Versenyének megyei fordulóján az első helyezést érte el, ezzel biztosította a helyét a Szombathelyen megrendezésre kerülő két napos országos döntőn, melyet 2015.03.17-18-án tartottak. Tanulónk itt is nagyon szép eredménnyel végzett a 8.helyen sikerült végeznie!

Gratulálunk a szép eredményhez!

————————————————————————————————————————————————

2015. évi Szent Imre verseny

Iskolánk tanulója, Hosszú Kristóf 2015.03.27- én részt vett a keszthelyi Vajda János Gimnázium által szervezett  2015.évi Szent Imre versenyen, amin a tőle már megszokott módon nagyon szép eredményt ért el.
Magyar nyelv és irodalom, történelem, és matematika tárgyakból  egyéni versenyben az első helyezést érte el, fizikából 8-9.lett ,de ennek ellenére is összetettben az első helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményhez és további sok sikert kívánunk!

————————————————————————————————————————————————

Diákolimpia Sakkverseny

Iskolánk tanulói nagyon szép eredményekkel végeztek a Diákolimpián.

1.hely Hosszú Kristóf     3.hely Csegzi Zsolt Attila
1.hely Takács András     2.hely Léránt Zalán
1.hely Léránt Boglárka    4.hely Szilágyi Alexandra
4.hely Csegzi Milán        10.hely, Takács Dominik József és Ambrus Noel

————————————————————————————————————————————————

Kis iskolák megyei döntő

2014.05.22.Kaposvár

Eredmények:
Leány csapat:          III.helyezés
csapat tagok:
Kismika Noémi
Bogdán Ivett
Orsós Jázmin
Bogdán Katalin
Nagy Zsanett
Léránr Boglárka

Fiú csapat:              I.helyezés               Országos döntőbe jutottak
csapat tagok:
Vörös Balázs
Huszár Krisztián
Bogdán Róbert
Bogdán Barnabás
Hodorics Domonkos
Karsai Michael

Svéd váltó:              I.helyezés               Országos döntőbe jutottak
csapat tagok:
Hodorics Domomkos
Bogdán Barnabás
Bogdán Róbert
Huszár Krisztián

III.kcs. fiú 600m: Orsós Márk   I.helyezés    Országos döntőbe jutott
IV.kcs.fiú 800m: Orsós Olivér   III. helyezés

————————————————————————————————————————————————

Alsós Mesemondó verseny
2014.04.24.

Eredmények:

2.osztály:
I.helyzett: Takács Dominik, II. helyezett: Vincze Fanni, III.helyezett:Lengyel Patrik

3. osztály:
I.helyezett :Hodorics Rebeka, II. helyezett:Soltra Arabella, III. helyezett: Dávid Enikő

4. osztály:
I. helyezett: Nikula Eszter,II.helyezett: Mika Anna, III.helyezett: Hodorics Domonkos

————————————————————————————————————————————————

Telekom Labdarúgás megyei területi döntő
Marcali, 2014.04.09.

A III.korcsoportos fiúk a kaposvári és a kaposfői csapat után a III.helyezést érték el.

————————————————————————————————————————————————

Telekom Labdarúgás körzeti döntő
Marcali,  2014.04.02.

A III. korcsoportos fiúk az I.helyen végeztek.
A csapat tagjai: Bajnok Bálint, Bogdán Barnabás, Bogdán Róbert, Kovács Erik, Kovács Márió István.Köcski Ádám, László Zoltán, Orsós Márk, Orsós Martin, és Takács Andris.

————————————————————————————————————————————————

“Somogy ezer éve” megyei honismereti vetélkedő

2014.április.11.

A Kéthelyi Széchenyi István Általános Iskola és AMI I. csapata a vetélkedőn a II.helyezést érte el.
A csapat tagjai:

  • Bogdán Karolina Réka 7.o
  • Bozsó Barbara 7.o.
  • Takács András 5.o.
  • Hosszú Kristóf 7.o.

————————————————————————————————————————————————

Országos Történelem verseny

7-8. osztályos tanulóknak

Megyei forduló eredménye:

Karanczné Grecskó Éva tanárnő felkészítésével Hosszú Kristóf 7.osztályos tanuló a IV.helyezést érte el.

————————————————————————————————————————————————

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny

2014. április.05.

Megyei döntőjének eredménye:

A versenyen iskolán 7.osztályos tanulója Hosszú Kristóf nagyon szép eredménnyel a II.helyezést érte el.

————————————————————————————————————————————————

Alsós versmondó verseny
Kéthely 2014.04.04.

Helyezések:

1.osztályosok:
I.helyezett: Nikula Emma, II.helyezett: Vári Virág, III.helyzett: Kottán Barbara.

2.osztályosok:
I.helyezett: Takács Dominik, II.helyezett: Horváth Gerda, III.helyezett: Lengyel Patrik.

3.osztályosok:
I.helyezett: Hodorics Rebeka, II.helyezett: Csonka Barnabás, III.helyezett:Tóth Lóránt.

4.osztályosok: 
I.helyezett: Páli Noémi, II.helyezett: Péntek Luca, III.helyezett: Dudás Virág.

————————————————————————————————————————————————

MEZEI FUTÓVERSENY KÖRZETI DÖNTŐ

MARCALI 2014.03.27.

 

Eredmények:

II.kcs. leány csapat:        IV.helyezés

csapattagok:      Nagy Zsanett

Soltra Arabella
Járóka Gabriella
Hodorics Rebeka
Schmidt Krisztina

II.kcs. fiú csapat:             III. helyezés

csapattagok:      Hodorics Domonkos

Karsai Michael
Bogdán Dávid
Erdélyi Dominik

III. kcs. leány csapat:     II.helyezés

csapattagok:      Bogdán Katalin

Orsós Jázmin
Bogdán Regina
Orsós Tímea

III. kcs. fiú csapat:           II.helyezés

csapattagok:      Orsós Martin                    egyéni I.helyezés

Orsós Márk
Takács András
Orsós Bálint
Bogdán Róbert

IV.kcs.fiú:          Orsós Olivér                      egyéni II.helyezés

————————————————————————————————————————————————

Somogy Megyei Diákolimpiai Sakkverseny
Csapat bajnokság
2014.02.18.

Balatonföldvár

 

I- II. korcsoportban a lányok a versenyen a II.helyezést ,
III – IV. korcsoportban a fiúk a IV.helyezést érték el.

————————————————————————————————————————————————-

Középfokú és Alapfokú nevelési-oktatási intézmények 2013/2014. tanévi
Somogy Megyei „Amatőr” Egyéni Sakk Diákolimpiai Bajnokság végeredmény

Fiúk:

III. korcsoport

1.Fekete Ákos (Marcali, Mikszáth)
2. Murphy Eric (Kaposvár, Kisfaludy tagiskola)
2. Hosszú Kristóf (Kéthely)
4. Takács András (Kéthely)
5. Kelemen Sándor (Kaposvár, Zrínyi)
6. Stadler Róbert  (Kaposvár, Zrínyi)

Lányok:

I.korcsoport

1.Fekete Luca (Marcali, Mikszáth)
2.Szilágyi Alexandra (Kéthely)
3.Boda Sára (Marcali, Mikszáth)
4.Nagy Nikolett (Balatonlelle)
5.Kis-Bank Anna (Kaposvár, Nagyboldogasszony Római Katolikus Ált. Isk.)
6.Hartmann Gerda (Siófok, Széchenyi Ált.Isk.)

II. korcsoport

1.Léránt Boglárka (Kéthely)
2.Ambrus Zoé    (Kéthely)
3.Kulcsár Vanda (Balatonlelle)
4.Ventzl Tamara (Balatonlelle)
5.Juhász Vivien (Siófok)
6.Misák Kitti (Marcali, Mikszáth)

————————————————————————————————————————————————-

Teremlabdarúgás
Diákolimpia körzeti döntő

III. korcsoport ( Marcali)

Eredmények:

Marcali- Mesztegnyő     15:0
Balatonkeresztúr – Böhönye    0:3
Marcali – Kéthely    3:0
Marcali –  Balatonkeresztúr   4:0
Böhönye – Kéthely    6:3
Balatonkeresztúr- Kéthely    0:3
Marcali – Böhönye    4:1

Az összesítés szerint a kéthelyi csapat a 3.helyezést érte el.

————————————————————————————————————————————————-

Országos Történelmi
Verseny

 

Az Országos Történelmi Verseny ( 7-8. osztályosoknak ) megyei döntőjébe bejutottak ,Hosszú Kristóf és Bogdán Karolina Réka 7.osztályos tanulók.

————————————————————————————————————————————————-

Körzeti
Idegen Nyelvi Kommunikációs
Német-verseny

2013. december 05.

 

Iskolánk tanulói ismét szép eredményt értek el a Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola által megrendezett ” Körzeti Idegen Nyelvi Kommunikációs Német-versenyen”.

Eredmények:

  • Hosszú Kristóf                  1. helyzet

  • Bogdán Karolina Réka     4. helyzet

————————————————————————————————————————————————-

Német szövegértési verseny

2013. november 21.

 

A német szövegértési versenyen a hatodik osztályból Tóth Marcell, Dudás Eszet és Trunkó Bálint képviselték iskolánkat.

Eredmények:

  • Tóth Marcell   6. hely

  • Dudás Eszter  8. hely

  • Trunkó Bálint  9. hely

—————————————————————————————————————————————————

III – IV. KORCSOPORTOS ÜGYESSÉGI
CSAPATBAJNOKSÁG DIÁKOLIMPIA MEGYEI
DÖNTŐ KAPOSVÁR

2013.szeptember 26.

 

Eredmények:

Távolugrás: 477,75cm-es átlag               I. helyezés

Csapat tagok: Huszár Krisztián, Bajnok Bálint, Vörös Balázs, Bogdán Róbert, Orsós Olivér

Kislabdahajítás: 48,23m-es átlag            V. helyezés

Csapat tagok: Vörös Balázs, Orsós Olivér, Orsós Kevin, Bogdán Róbert, Huszár Krisztián